Cesta dějinami čar a kouzel

Autor: J. K. Rowlingová
Překlad: Kateřina Stupková
Počet stran: 144
Rok vydání: 2017/ překlad 2018
Nakladatelství: Albatros
Anotace:  Připomeňte si dvacáté výročí vydání prvního dílu Harryho Pottera a prohlédněte si neobyčejnou sbírku magických artefaktů shromážděných na výstavě Harry Potter: A History of Magic v Britské knihovně. Čekají vás učební osnovy Bradavické školy čar a kouzel od bylinkářství až po obranu proti černé magii, tisíce let pozoruhodné kouzelnické historie i magické předměty, mezi nimiž jsou doposud nezveřejněné materiály J. K. Rowlingové. 

Z mého pohledu...
Dneska pro vás mám trochu kratší recenzi, nicméně se jedná o něco na způsob encyklopedie, takže k tomu logicky nemám tolik co říct, abych vám neprozradila úplně vše, co v knize najdete. Společně se ale podíváme na pár zajímavostí.

Ale o co se jedná. Myslím si, že asi není třeba knihu nějak déle představovat, ale kdyby přeci jenom někomu unikla - jedná se o sbírku magických předmětů a spousta zveřejněných i nezveřejněných detailů, myšlenek a náčrtů od J. K. Rowlingové. 

Knížka je rozdělena hned do několika částí, jako je například Bylinkářství, Lektvary a alchymie, Astronomie, Obrana proti černé magii, Péče o kouzelné tvory a mnoho dalšího. 

Prvně bych se asi zastavila u formátu. Trochu mě mrzí, že knížka není v hardbacku, ale pokud se nepletu, je to tak i v originále. Myslím si ale, že pevná vazba by určitě byla lepší už jen kvůli tomu, že si v knize určitě budu ještě několikrát listovat. Vzhledem k velikosti a i té měkké vazbě mám ale docela strach, že si ji zničím. To je první věc.
Co bych ale naopak chtěla pochválit je grafika a obecně zpracování. Přidám vám sem snad i nějakou tu fotku, jak knížka vypadá, protože je opravdu moc hezky ilustrovaná a myslím si, že zaujme nejen dětské čtenáře. 


Osobně mě asi nejvíce zaujalo Bylinkářství a Obrana proti černé magii společně s Jasnovidectvím.

Myslím, že je skvělé, že vyšla knížka, díky které jsme se mohli všichni alespoň z části podívat na výstavu, která se konala v Londýně. J. K. Rowlingová má fanoušky a čtenáře po celém světě a tak je rozhodně dobře, že něco takového vyšlo.
Mimo to jsem se dozvěděla i spoustu věcí, které jsem dříve nevěděla a uvědomila si, jak skvěle to má autorka celé promyšlené. Navíc je koukám stejný systematik jako já a všechno si hezky vypisovala a řadila. :D


Závěrem, doufám, že si knížku pořídíte a přečtete. Rozhodně by neměla chybět v žádné Harry Potter sbírce. Za zaslání knížky bych chtěla mockrát poděkovat Albatrosmedia a vy si ji neváhejte pořídit!

Komentáře

 1. Knížka vypadá naaprosto nádherně a pro každého, kdo má rád HP je velkým lákadlem (pro mě taky) :)) Jen to, že se nejedná o hardback, mě víc než překvapilo. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona je v paperbacku i v originále, co jsem koukala. V hardbacku vyšla ta druhá (pro "dospělé"), ale ta se pokud vím překládat nebude...
   N.

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za komentář!

Oblíbené příspěvky