Itálie #2 - Pizzo

Ahoj všichni!
Jak už jsem slibovala, jsem tu s dalším článkem z Itálie. Tentokrát se vydáme do maličkého, ale krásného městečka, které nese název Pizzo. Ochutnáme místní specialitu a projdeme se celým městečkem. Foťák samozřejmě beru s sebou :)

Hned na naší první zastávce se můžeme pokochat pohledem na moře a pláž. Když se podíváte do prava, můžete vidět hrad (kostel). V tomto hradě byl popraven Napoleonův švagr. Vevnitř naleznete několik místností, ve kterých jsou, podle mě, až moc reálné sochy a figuríny, vyobrazující stráž, lidi ve vězení, nebo právě Napoleonova švagra. Musím říct, že několikrát se mi podařilo se otočit a vzápětí sebou trhnout ve chvíli, kdy jsem zahlédla sochu. Navíc jsem měla pocit, že mě všechny z nich sledují.Dále budeme pokračovat doleva a dolů, Po chvilce chůze se dostaneme k místu, které je zajímavé právě touto sochou. Jak si můžete všimnout, tato "socha" je celá z drátů a pletiva. Když si stoupnete ze strany, uvidíte podobu člověka, sedícího na skále.
Jestli už jste se dostatečně pokochali výhledem i sochou, můžeme se vydat do uliček tohoto města.
Jestli se ptáte, co je pro oblast Kalábrie typické, odpověď je snadná. Tartufo a chilli. Nezapomeňte proto navštívit obchůdek s chilli a zastavte se také v nejbližší cukrárně ( kterou tady najdete na každém rohu) a ochutnat Tartufo- místní specialita. Je to celkem jednoduché, uprostřed je buď ovoce, nebo tekutá čokoláda. Navrchu potom dva druhy zmrzliny a celý tento zázrak má plášť z čokolády, kakaa nebo skořice. Člověk si říká, co to má být, ale ve skutečnosti je to víc než dobré :)


Na závěr si prohlédněte pár fotek, které se mi podařilo udělat cestou...

Příště už navštívíme Itálii naposledy- uvidíme západ slunce na pláži, naposledy zavřeme dveře našeho pokoje a potom už se vzneseme nad mraky a vydáme se domů. 

Komentáře

Okomentovat

Děkuji za komentář!

Oblíbené příspěvky