sobota 10. června 2017

Přečteno: Mrazivý oheň

Autor: Amanda Hockingová
Počet stran: 269
Rok vydání: 2014/ překlad 2016
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: Ukryté hluboko v srdci sněhem pokryté divočiny leží tajné království Kaninů - magická říše stejnou měrou krásná jako zrádná...
Bryn Avenová se mezi Kaninci vždy cítila jako outsider - s nečistou krví neschopná získat si respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Sní o tom, že se stane členkou elitní královské gardy, a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí a Bryn má konečně příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit jejího otce. Riskne Bryn vše, jen aby ochránila království, jež ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?Z mého pohledu...
Bryn má jeden zásadní úkol - být správná stopařka. Její poslání je celkem jasné - dostane přiděleného trola, žijícího ve světě lidí a musí ho přivést zpět do země Kaninů. Chce se ale dostat do vyšší gardy a tak se své práci věnuje opravdu naplno a je taková trolská workoholička. Bryn má jen jeden problém, to společnosti Kaninců tak docela nezapadá. A její blond vlasy a modré oči jí jen ubírají na sebevědomí. Nic jí ale neodradí od toho jít si za svým snem, který má jasně stanovený. A samozřejmě se snaží vyhýbat veškerým citům, které by mohla chovat ke svému nadřízenému. To se jí ale občas úplně nedaří. Mimo to se také platonicky zamilovává do Konstantina. Tedy, jen do chvíle, než se pokusí zaútočit na jejího otce. A Bryn si nedá pokoj, dokud si to s ním osobně nevyřídí.

Autorka vytvořila poměrně propracovaný svět, který je podle mě srovnatelný se světy Sarah J. Maas. Snad jedinou věcí, kterou bych této knize mohla vytknout jsou některé, ne příliš rozvedené, scény.
Osobně si myslím, že v některých částech se autorka mohla rozepsat trochu víc a svou myšlenku rozvést. A také doufám, že v druhém díle autorka přidá maličko víc akce.
Jinak se mi ale líbil její velmi čtivý styl psaní, knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne a skoro jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Celý příběh má v sobě cosi magického a vzhledem k tomu, že se odehrává v době, kdy je zrovna zima a sníh, je to i příjemné letní osvěžení. A obálka? Tu snad ani nemusím komentovat, no je se podívejte, není krásná?

Osobně jsem si tedy po dočtení této knihy hned šla napsat o druhý díl, takže snad už se brzy budete moct těšit i na recenzi. Knihu hodnotím 77% a doporučuji přečíst :)

4 komentáře:

 1. Skvělá recenze :) Taky se na Mrazivý oheň chystám :)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělá recenze :) Knihu jsem četla a docela se mi líbila, jen byla občas trochu nedomyšlená :D třeba to s tím kradením dětí :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, jo, s těmi dětmi to je pravda no..
   N.

   Vymazat

Děkuji za komentář!